II. týždeň ŠKOLA FUTBALU 2017

Denník z kempov a novinky /informácie pre rodičov/!

Prvý týždeň kempov a takmer stovka detí má za sebou prvý týždeň letných futbalových kempov ŠKOLY FUTBALU pre rok 2017!

Dňa 09/07/2017 (nedeľa) sme otvorili brány kempov pre ďalšie deti, ktoré sa prihlásili na kempy počas 2. týždňa.

Na našej internetovej stránke www.skolafutbalu.sk pod týmto odkazom pre Vás budeme prinášať vždy pár čerstvých informácii o tom, čo deti počas dňa prežili, čo ich čaká a pridáme aj pár foto, aby ste mali vždy čerstvé informácie aj od nás. Taktiež môžete aktuality sledovať na našej Facebookovej stránke www.facebook.com/skolafutbalu


STUPAVA 09/07/2017 – 15/07/2017 

Deň 7 /15.07.2017/ – rozlúčka s deťmi

V posledný sobotný deň, tak ako vo všetkých lokalitách, kde ŠKOLA FUTBALU realizuje svoje letné futbalové kempy 2017, sme mali na pred sebou už iba jediný bod programu – „Rozlúčkový turnaj“ spojený s fotografovaním. Bolo nám s Vami super baby a chalani a posielame Vám jedno veľké ĎAKUJEME a verime, že sa s Vami o rok opäť stretneme !

 

Deň 6 /14.07.2017/ 

Poctivé tréningy, súťaže počas dňa a večerná opekačka boli hlavnými bodmi programu, ktorý sme mali pred sebou deň pred ukončením kempov. A samozrejme veľa zábavy 🙂 !

 

Deň 5 /13.07.2017/ 

Dnes prebehol turnaj o zájazd na AUDI CUP 2017.

Výhercovia zájazdu su:
1 miesto Lucas Prochazka
2 miesto Michal Šafárik
3 miesto vyžrebovaný Daniel Droessler

Náhradníci:
Samuel Marcus Tisovcik
Richard Abrman
Samuel Šebestian

Deň 4 /12.07.2017/ 

Hlavná časť stredajšieho dňa v Stupave bol okrem poctivých tréningov, kde len tak pre informáciu všetci chalani poctivo makali, už stará známa súťaž o zájazd na AUDI CUP 2017 do Mníchova. Už tradične sa všetci účastníci predbiehali, kto nahlavičkuje viac bodov, kto vystrieľa do špeciálne upravenej brány viac gólov a podobne. Tu zverejňujeme výhercov zo Stupavy:
1 miesto Lucas Prochazka
2 miesto Michal Šafárik
3 miesto Daniel Droessler /vyžrebovaný /

Náhradníci:
Samuel Marcus Tisovcik
Richard Abrman
Samuel Šebestian

Deň 3 /10.07.2017/ 

Deň 2 /10.07.2017/ 

Dnes sme odohrali prvý turnaj, kde zvíťazilo mužstvo Bayern Mníchov. Deti bojovali zo všetkých síl. Poobede sme už deti mali rozdelených na skupiny a učili sme sa rytmickú rozcvičku. Do konca týždňa ju budeme vedieť na 100%.  Počasie si s nami robí zatiaľ celkom pekný trhací kalendár a keď sme na záver dňa plánovali športové aktivity, nevyspytateľné počasie zmenilo naše plány a tak sme si zahrali v interiéri bingo. Ale aj to bolo celkom zábavné.

Deň 1 /09.07.2017/ – otvorenie kempu

Dnes sme úspešne otvorili kemp v Stupave. Hneď na začiatku sme museli trocha improvizovať, keďže prvý tréning /spoznávací  turnaj/ nám pokazilo počasie. Na nálade a entuziazme nám však neubudlo. Urobili sme si zoznamovacie kolečko, všetci sme sa navzájom predstavili a aj trochu pobavili a následne sme šli na prvú spoločnú večeru. Po večeri sme absolvovali miniturnaj kde chlapci ukázali svoje futbalové umenie na malom ihrisku. Takže o zábavu sme mali postarané.


KORŇA 09/07/2017 – 15/07/2017 

Deň 7 /15.07.2017/ – rozlúčka s deťmi

A v Korni v posledný sobotný deň bol na programe už iba jediný bod programu – „Rozlúčkový turnaj“ spojený s fotografovaním. Tréneri odkazujú všetkým deťom, že si to poriadne užili a všetkým dievčatá a chlapcom za skvelý prístup posielajú veľké ĎAKUJEME. Pevne veríme, že sa s Vami o rok opäť stretneme !

Deň 6 /14.07.2017/ 

Dnes v Korni viala olympijská vlajka. Do obeda sme ako každý deň absolvovali tréning, ale po obede to všetko začalo. Presne o 13.30 bol priamo z Olympu donesený bežcom olympijsky oheň. Nuž a po zapálení ohňa v Korni a slávnostnom ceremoniáli to začalo. Chalani po rozdelení do skupín podľa veku sa s obrovskou vervou pustili na jednotlivých športoviskách do nekompromisných, ale v zmysle fair play bojov o vzácne kovy.  Veď  bolo o čo bojovať. A to nie len o vzácne kovy,  ale Traja najlepší hráči budú mať možnosť cestovať na jednoznačne najlepší futbalový turnaj roka – mníchovský AUDI Cup!  v Allianz Aréne. V roku 2017 účasť oficiálne potvrdili: B. MNÍCHOV, LIVERPOOL, NEAPOL, ATLÉTICO MADRID. Súťažilo sa v hode oštepom, vrhu guľou, behu na 1500m, skoku v mechu a v love na leva. Tieto disciplíny sa nezarátavali do súťaže o zájazd. O zájazd si to chlapci rozdali vo futbalových dovednostiach a to v slalome s loptou, žonglovaní a pravdaže v kopaní penált podľa podmienok stanovených firmou Futbalový sen. Po ukončení olympiády vykonala komisia vyhodnotenie všetkých disciplín. Po niekoľko hodinovom zhodnocovaní všetkých výsledkov komisia vyhlásila celkové výsledky a to nasledovne.

Najlepší olympionici v mladšej kategórii :

1. miesto Ľubomír ŠVEHLA

2. miesto Timotej BOŽEK

3. miesto Michal LESEV

Najlepší olympionici v staršej kategórii :

1. miesto SAMUEL KAŠTAN

2. miesto Oskar OSVALD

3. miesto Tomáš ORAVEC

V súťaži o AUDI CUP uspeli :

1 miesto  Oliver KARDOŠ

2 miesto  Ľubomír ŠVEHLA

3. miesto Adrián ŠOŠKA /vyžrebovaný/

Štyria náhradníci určení podľa výsledkov súťaže ktorí v prípade, že niekto zájazd odmietne sú títo chlapci:

  1. miesto Nikolas MACKO
  2. miesto Matúš KOZLÍK
  3. miesto Oskar OSVALD
  4. miesto Kristián PAVLECH

To ešte nie je všetko po 20.30 hodine sme pri ohni začali s opekaním špekačiek.

Deň 5 /13.07.2017/ 

Dnešok sme začali tréningom zameraným na hry a v hrách sme pokračovali aj po obede a to hrou foottgolf. Zo všetkých zúčastnených 58 hráčov sa na 1 mieste umiestnil Oskar Osvald, na 2 mieste Ľubomír Švehla a na 3 mieste Jakub Prachár. Po tomto zápolení si to chlapci a dievčatá užili vo wellness centre,  kde si mohli vyskúšať saunu, vírivú vaňu a ochladzovací bazén. Po večeri a hodinovom odpočinku sme odohrali Majstrovstvá sveta pod umelým osvetlením. Ej veru bolo sa načo pozerať každý zo zápasov mal správny náboj a nechýbali ani emócie. Po kvalitných a vyrovnaných výkonoch sa do finále prebojovalo Slovensko ktoré aj v tomto dueli zdolalo Taliansko na pokutové kopy 3.2. Pravdaže ako zvyčajne víťaz mal možnosť odohrať zápas proti mužstvu hviezd nazvanom „Za zenitom“. Tento zápas sledovalo za obrovského povzbudzovania 56 000 fanúšikov. Zápas sa v riadnom čase skončil 3:3 a nasledoval penaltový rozstrel.  Tu sa ukázalo mužstvo Slovenska vyzretejšie a suverénne zdolalo mužstvo „Za zenitom“ 5:3. Po tejto prehre sa na strane mužstva  „Za zenitom“ rozpútal neopísateľný smútok a sklamanie. Tento zápas sa však bude riešiť na zasadaní UEFA, nakoľko je podozrenie že hráči „Za zenitom“ tento zápas predali.

Deň 4 /12.07.2017/ 

Dnešný deň začal bežne ako tie predošlé ranným tréningom. Poobede sme však rozpútali veľký futbalový ošiaľ – turnaj „Ligu majstrov“. Chlapcov sme rozdelili  do 8 mužstiev a kapitáni si strihli o to v akej súťaži začnú hrať čiže 2 slovenská liga, Fortuna liga, UEFA a Liga majstrov. Ej veru bolo sa načo pozerať boli to zápasy ako ani na obrazovke nevidíte. Po tejto súťaži sme odohrali s vybratými chlapcami priateľský futbalový zápas proti Nórskym chlapcom, ktorí mali  cestu okolo Korňe. Na začiatku nechýbali hymny aj s vyvesením vlajok. Našich Nórskych priateľov sme zdolali 6:2 za výdatného povzbudzovania a skandovania. To, ale pre nás ešte deň neskončil po večeri sme si zahrali športový test kde chlapci ukázali svoje vedomosti zo športu a nakoniec do 21.00 bol voľný program.

Deň 3 /11.07.2017/ 

Na dnešnom rannom tréningu sme preverili fyzičku chlapcov Tréning bol vykonávaný po stanoviskách,  tu si chlapci popri futbalových zručnostiach skúsili vytvarovať svalmi svoje mohutné telá   na TRX. Po obede sme absolvovali 3 hodinovú túru na pútnické miesto. Tento výstup sme absolvovali podobne ako kemp pred nami na spiatočnej ceste nás dobehol dážď, tak chalani teda pravdaže aj naše 3 kvetinky mali zážitok. To však nebolo všetko po večeri sme rozohrali slovenský pohár za účasti všetkých popredných slovenských mužstiev. Víťazom sa stalo mužstvo Spartaku Trnava ktoré malo tú česť odohrať zápas s mužstvom hviezd zastúpených všetkými trénermi. Na prekvapenie všetkých i tento duel Spartak Trnava vyhral. Tréner hviezd sa na kameru odmietol vyjadriť po tomto veľkom sklamaní. Musíme však priznať, že ťah trénera postaviť do tak dôležitého zápasu Tadeaša Lacka sa nevyplatil a ihneď po zápase sme s uvedeným hráčom rozviazali kontrakt.

Deň 2 /10.07.2017/ 

Dnes sme si to poobede rozdali v kopaní penált. Toto zápolenie bolo napínavé až do konca a nakoniec z 58 účastníkov vyhral a všetkých prítomných príjemne prekvapil  jeden z najmladších účastníkov /ročník narodenia 2008/ Adam Polka, ktorý si v celom turnaji počínal ako skúsený strelec. Na peknom 2 mieste skončil Samuel Bakala a 3 bol Matej Tarana.  Ale to nebolo všetko, spolu s dvoma tréningami a spomínaným penaltovým turnajom sme to večer zakončili voľným programom, kedy si chalani mali možnosť vybrať stolný tenis, begbinton či futbal v hale.

Deň 1 /09.07.2017/ – otvorenie kempu

A máme za sebou úspešne otvorený aj druhý kemp v Korni, kde sa registrovalo celkovo 62 účastníkov. Všetci tréneri a deti sú plne koncentrovaní a naladení na veríme že veľmi zaujímavý týždeň, plný zábavy, športu, hier, súťaží a futbalu. Po otvorení kempu nasledoval už starý známi „spoznávací turnaj“. Chalani  boli rozdelení do klubov slávnych mien /Juventus Turín, FC Barcelona, Arsenál Londýn, Bayern Munchen, Manchester United, Borusia Dortmund, Paris S.- Germain a Reál Madrit/  a za tieto kluby odohrali podľa rozlosovania Ligu majstrov. Počas turnaja nechýbal zápasom ten správny športový a súťaživý duch. Víťazom tohto zápolenia sa nakoniec stala FC Barcelona. To však nebolo pre tento deň všetko po  večeri sme si dali zoznamovačku a následne vtipnejší vyhráva bez všetkých obmedzení. To teda bolo, nie že sme sa nasmiali, ale my sme sa narehotali.

 

 


LUČIVNÁ 09/07/2017 – 15/07/2017 

Deň 7 /15.07.2017/ – rozlúčka s deťmi

Lučivná bola jediná lokalita, kde si deti kvôli vopred avizovanému prenajatému futbalovému ihrisku, svoj rozlúčkový turnaj zahrali už deň pred ukončením a preto v posledný rozlúčkový deň im tréneri na rozlúčku prichystali footgolfový turnaj. Ihrisko malo fantasticky pripravených 14 jamiek a deti poctivo prechádzali jednu od druhej. Víťazom sa stal Marcel Nemeškurti, ktorý o jediný bod porazil FIlipa Ďatla a tretieho Martina Polievku, ktorý si to v rozstrele rozdal s Leom Sauerom o tretie miesto. Následne nám však počasie snáď jediný krát počas týždňa „zaštrajkovalo“ a tak sme oproti pôvodnému plánu 2 kôl s deťmi stihli iba 1 kolo. Každopádne bol to skvelý týždeň so skvelými športovcami a tešíme sa na Vás opäť budúci rok !

Deň 6 /14.07.2017/ 

V piatok sme si dali doobeda kratší tréning a keďže deti celý týždeň počúvali trénerov, tí im sľúbili ďalší futbalový turnaj, ktorý len tak mimochodom vyhralo mužstvo oranžových. Následne sme si dali výdatný obed a hně nato sme sa vybrali na výlet do Tatier, kde sme si dali túru na Popradské pleso. Fantastické počasie a krásna príroda sa určite páčilo aj chalanom, s ktorými sme si večer dali ešte spoločné „večerné posedenie“ a ocenili chalanov, víťazov súťaží, ale sa aj s nimi porozprávali, čo sa im páčilo. Takmer každý chalan sa vyjadril, že sa vidíme aj budúci rok a o to viac nás to teší, že chalani odchádzajú domov spokojní s novými kamarátstvami na celý život 🙂

Deň 5 /13.07.2017/ 

V Lučivnej sme mali štvrtok veľmi „nabitý“ program. Začali sme klasicky kvalitným doobedňajším tréningom, po ktorom sa chalani presunuli do spoločenskej miestnosti, kde sme mali veľmi zaujímavú a hlavne poučnú besedu s  Políciou SR z oddelenia v Prešove, kde 2 veľmi milé pani policajtky s deťmi diskutovali na tému šikana, drogy, bezpečenosť a podobne. Deti mali množstvo otázok a tak z plánovanej hodinovky sa beseda natiahla na takmer 1 a pol hodiny. Po skončení besedy sme si dali výdatný obed, následne mali deti 2 hod. odpočinok, aby sa pripravili na hlavný bod programu – turnaj LIGY MAJSTROV. Bola to neuveriteľná „mastenica“ a 15 poctivých zápasov po 5. minútach bolo na ihrisku veľa smiechu, ale aj nejaká ta slzička. TO ukazovali, že každý chcel vyhrať, ale to sa podarilo iba jednému mužsvu FC Dreváci, ktorí rozhodoval zápasy väčšinou v posledných sekundách zápasu /resp. veľa krát po ňom/ 🙂

Deň 4 /12.07.2017/ 

Nakoľko sa nám mierne pomenil program, tréneri ponúkli po dopoludňajšom tréningu v stredu deťom výlet do AQUAPARKU v Poprade. To bolo radosti. Všetci jednohlasne dvihli ruku a tým pádom bolo rozhodnuté. Hneď poobede sme sa vybrali na neďalekú vlakovú stanicu a len 10 min. to bolo do Popradu. V aquaparku sme strávili takmer 4 hodiny zábavy, beach volleyballu, plážového futbalu, či jazdou na tobogánoch. Všetko dopadlo skvele a tak sme si po príchode z aquaparku dopriali ešte večernú grilovačku, ktorú deti zakončili ako ínáč – večerným futbalom. A na záver dňa nám trocha pokazila krásny deň Žilina proti Kodani :/

Deň 3 /11.07.2017/

Utorok bol skrátka skvelý. Fantastické počasie, poctivo trénujúci chalani a množstvo zábavy počas súťaží – to všetko sme zažili v tento deň. Po tréningu a dobrom obede sme s deťmi išli do neďalekého Snowparku Lučivná, kde sme mali športové popoludnie. Deti sa rozdelili do 4 družstiev a pomenovali sa trocha ovocno-zeleninovo: Banány, Pomaranče, Chleby, či Chipsáci. Do súťaží sa zapojili aj tréneri a to bolo zábavy, keď im zaviazali oči. Po poobedňajšom tréningu sme dali deťom trocha voľno a každý z nich sa zapojil do večerného zábano-súťažného programu, ktorý sme do 20.30 mali pred kaštielom.

Deň 2 /10.07.2017/

V pondelok sme začali hneď „zostra“ a po super prvotnom spoločnom tréningu sme sa hneď po obede pustili do súťaže o zájazd na AUDI CUP 2017 do Mníchova. Každé dieťa chcelo veľmi vyhrať a tentokrát to bolo oveľa tesnejšie ako minulý týždeň, ale výhercami sa stali títo chlapci:

1. Marcel Nemeškurti
2. Adrián Giľák
3. Goran Pilinský /vyžrebovaný/

Náhradníci:
1. Max Veselý
2. Samuel Greško
3. Filip Ďateľ

Samozrejme výhercom blahoželáme !

Poobede sme si dali ďalši tréning, viac zameraný na hru a súťaže no a na večer sme deťom prichystali dve aktivity. Víťazom športovo – spoločenského kvízu sa stala dvojica Goran Pilinský so svojim parťakom. No a na večer mali deti ešte veľa energie a tak sa všetci nahlásili do súboja o kráľa v „stolnom tenise“. Výhercom super turnaja bol Marcel Nemeškurti.

Deň 1 /09.07.2017/ – otvorenie kempu

Ani tréneri a organizátori v Lučivnej nezaháľali a privítali celkovo 22 detí na druhom kempe. Po oficiálnom otvorení kempov, kde sme rodičom poskytli všetky dôležité informácie o tom, ako bude celý týždeň prebiehať nasledoval otvárací turnaj. Chlapci si dosýta zahrali, počasie bolo ideálne a tréneri si deti zatriedili do skupín, aby od pondelka mohli naplno s nimi pracovať a trénovať. Po večeri sme si dali v spoločenskej miestnosti kolečko, kde sme sa navzajom bližšie spoznali, povedali si základné pravidlá kempu a samozrejme sa každý predstavil a povedal niečo o sebe. Na záver nechýbala ani súťaž vtipnejší vyhráva, ktorú vyhral Viktor Vlčák.

 

ZDIEĽAJ NA: