KORŇA 09/07/2017 – 15/07/2017

KORŇA 09/07/2017 – 15/07/2017 

Deň 7 /15.07.2017/ – rozlúčka s deťmi

A v Korni v posledný sobotný deň bol na programe už iba jediný bod programu – „Rozlúčkový turnaj“ spojený s fotografovaním. Tréneri odkazujú všetkým deťom, že si to poriadne užili a všetkým dievčatá a chlapcom za skvelý prístup posielajú veľké ĎAKUJEME. Pevne veríme, že sa s Vami o rok opäť stretneme !

Deň 6 /14.07.2017/ 

Dnes v Korni viala olympijská vlajka. Do obeda sme ako každý deň absolvovali tréning, ale po obede to všetko začalo. Presne o 13.30 bol priamo z Olympu donesený bežcom olympijsky oheň. Nuž a po zapálení ohňa v Korni a slávnostnom ceremoniáli to začalo. Chalani po rozdelení do skupín podľa veku sa s obrovskou vervou pustili na jednotlivých športoviskách do nekompromisných, ale v zmysle fair play bojov o vzácne kovy.  Veď  bolo o čo bojovať. A to nie len o vzácne kovy,  ale Traja najlepší hráči budú mať možnosť cestovať na jednoznačne najlepší futbalový turnaj roka – mníchovský AUDI Cup!  v Allianz Aréne. V roku 2017 účasť oficiálne potvrdili: B. MNÍCHOV, LIVERPOOL, NEAPOL, ATLÉTICO MADRID. Súťažilo sa v hode oštepom, vrhu guľou, behu na 1500m, skoku v mechu a v love na leva. Tieto disciplíny sa nezarátavali do súťaže o zájazd. O zájazd si to chlapci rozdali vo futbalových dovednostiach a to v slalome s loptou, žonglovaní a pravdaže v kopaní penált podľa podmienok stanovených firmou Futbalový sen. Po ukončení olympiády vykonala komisia vyhodnotenie všetkých disciplín. Po niekoľko hodinovom zhodnocovaní všetkých výsledkov komisia vyhlásila celkové výsledky a to nasledovne.

Najlepší olympionici v mladšej kategórii :

1. miesto Ľubomír ŠVEHLA

2. miesto Timotej BOŽEK

3. miesto Michal LESEV

Najlepší olympionici v staršej kategórii :

1. miesto SAMUEL KAŠTAN

2. miesto Oskar OSVALD

3. miesto Tomáš ORAVEC

V súťaži o AUDI CUP uspeli :

1 miesto  Oliver KARDOŠ

2 miesto  Ľubomír ŠVEHLA

3. miesto Adrián ŠOŠKA /vyžrebovaný/

Štyria náhradníci určení podľa výsledkov súťaže ktorí v prípade, že niekto zájazd odmietne sú títo chlapci:

  1. miesto Nikolas MACKO
  2. miesto Matúš KOZLÍK
  3. miesto Oskar OSVALD
  4. miesto Kristián PAVLECH

To ešte nie je všetko po 20.30 hodine sme pri ohni začali s opekaním špekačiek.

Deň 5 /13.07.2017/ 

Dnešok sme začali tréningom zameraným na hry a v hrách sme pokračovali aj po obede a to hrou foottgolf. Zo všetkých zúčastnených 58 hráčov sa na 1 mieste umiestnil Oskar Osvald, na 2 mieste Ľubomír Švehla a na 3 mieste Jakub Prachár. Po tomto zápolení si to chlapci a dievčatá užili vo wellness centre,  kde si mohli vyskúšať saunu, vírivú vaňu a ochladzovací bazén. Po večeri a hodinovom odpočinku sme odohrali Majstrovstvá sveta pod umelým osvetlením. Ej veru bolo sa načo pozerať každý zo zápasov mal správny náboj a nechýbali ani emócie. Po kvalitných a vyrovnaných výkonoch sa do finále prebojovalo Slovensko ktoré aj v tomto dueli zdolalo Taliansko na pokutové kopy 3.2. Pravdaže ako zvyčajne víťaz mal možnosť odohrať zápas proti mužstvu hviezd nazvanom „Za zenitom“. Tento zápas sledovalo za obrovského povzbudzovania 56 000 fanúšikov. Zápas sa v riadnom čase skončil 3:3 a nasledoval penaltový rozstrel.  Tu sa ukázalo mužstvo Slovenska vyzretejšie a suverénne zdolalo mužstvo „Za zenitom“ 5:3. Po tejto prehre sa na strane mužstva  „Za zenitom“ rozpútal neopísateľný smútok a sklamanie. Tento zápas sa však bude riešiť na zasadaní UEFA, nakoľko je podozrenie že hráči „Za zenitom“ tento zápas predali.

Deň 4 /12.07.2017/ 

Dnešný deň začal bežne ako tie predošlé ranným tréningom. Poobede sme však rozpútali veľký futbalový ošiaľ – turnaj „Ligu majstrov“. Chlapcov sme rozdelili  do 8 mužstiev a kapitáni si strihli o to v akej súťaži začnú hrať čiže 2 slovenská liga, Fortuna liga, UEFA a Liga majstrov. Ej veru bolo sa načo pozerať boli to zápasy ako ani na obrazovke nevidíte. Po tejto súťaži sme odohrali s vybratými chlapcami priateľský futbalový zápas proti Nórskym chlapcom, ktorí mali  cestu okolo Korňe. Na začiatku nechýbali hymny aj s vyvesením vlajok. Našich Nórskych priateľov sme zdolali 6:2 za výdatného povzbudzovania a skandovania. To, ale pre nás ešte deň neskončil po večeri sme si zahrali športový test kde chlapci ukázali svoje vedomosti zo športu a nakoniec do 21.00 bol voľný program.

Deň 3 /11.07.2017/ 

Na dnešnom rannom tréningu sme preverili fyzičku chlapcov Tréning bol vykonávaný po stanoviskách,  tu si chlapci popri futbalových zručnostiach skúsili vytvarovať svalmi svoje mohutné telá   na TRX. Po obede sme absolvovali 3 hodinovú túru na pútnické miesto. Tento výstup sme absolvovali podobne ako kemp pred nami na spiatočnej ceste nás dobehol dážď, tak chalani teda pravdaže aj naše 3 kvetinky mali zážitok. To však nebolo všetko po večeri sme rozohrali slovenský pohár za účasti všetkých popredných slovenských mužstiev. Víťazom sa stalo mužstvo Spartaku Trnava ktoré malo tú česť odohrať zápas s mužstvom hviezd zastúpených všetkými trénermi. Na prekvapenie všetkých i tento duel Spartak Trnava vyhral. Tréner hviezd sa na kameru odmietol vyjadriť po tomto veľkom sklamaní. Musíme však priznať, že ťah trénera postaviť do tak dôležitého zápasu Tadeaša Lacka sa nevyplatil a ihneď po zápase sme s uvedeným hráčom rozviazali kontrakt.

Deň 2 /10.07.2017/ 

Dnes sme si to poobede rozdali v kopaní penált. Toto zápolenie bolo napínavé až do konca a nakoniec z 58 účastníkov vyhral a všetkých prítomných príjemne prekvapil  jeden z najmladších účastníkov /ročník narodenia 2008/ Adam Polka, ktorý si v celom turnaji počínal ako skúsený strelec. Na peknom 2 mieste skončil Samuel Bakala a 3 bol Matej Tarana.  Ale to nebolo všetko, spolu s dvoma tréningami a spomínaným penaltovým turnajom sme to večer zakončili voľným programom, kedy si chalani mali možnosť vybrať stolný tenis, begbinton či futbal v hale.

Deň 1 /09.07.2017/ – otvorenie kempu

A máme za sebou úspešne otvorený aj druhý kemp v Korni, kde sa registrovalo celkovo 62 účastníkov. Všetci tréneri a deti sú plne koncentrovaní a naladení na veríme že veľmi zaujímavý týždeň, plný zábavy, športu, hier, súťaží a futbalu. Po otvorení kempu nasledoval už starý známi „spoznávací turnaj“. Chalani  boli rozdelení do klubov slávnych mien /Juventus Turín, FC Barcelona, Arsenál Londýn, Bayern Munchen, Manchester United, Borusia Dortmund, Paris S.- Germain a Reál Madrit/  a za tieto kluby odohrali podľa rozlosovania Ligu majstrov. Počas turnaja nechýbal zápasom ten správny športový a súťaživý duch. Víťazom tohto zápolenia sa nakoniec stala FC Barcelona. To však nebolo pre tento deň všetko po  večeri sme si dali zoznamovačku a následne vtipnejší vyhráva bez všetkých obmedzení. To teda bolo, nie že sme sa nasmiali, ale my sme sa narehotali.

ZDIEĽAJ NA: