II. týždeň ŠKOLA FUTBALU 2019

07.07.2019 nám začal II. týždeň kempov so ŠKOLOU FUTBALU

Už IV. ročník letných futbalových kempov ŠKOLY FUTBALU 2019 pokračuje II. týždňom kempov. Letné futbalové kempy sa počas týždňa konajú v Stupave, v Korni, v Banskej Bystrici a v Bratislave – na ZŠ Kalinčiaková a my Vám prinášame informácie z nich

Zo všetkých kempov Vám priebežne na našom Facebooku aj na tejto webovej stránke budeme prinášať čerstvé informácie a AKTUALITY ! Tak sledujte nás a svoje deti 🙂


Stupava

Deň 1. – 07.07.2019

Dnes sme odštartovali kemp aj v Stupave!! 😉 Na ihrisku sme odohrali úvodný turnaj, videli sme veľmi dobré výkony , ktoré naši futbalisti na ihrisku predviedli. Po chutnej večeri 🍝 nasledovala hra s názvom herci, kde chlapci 👦 dostali rôzne témy, ktoré museli zahrať. Išlo im to parádne, klobúk dole pred ich kreativitou. Už sa tešíme na zajtrajší deň!! 👍

Deň 2. – 08.07.2019

V Stupave je zatiaľ všetko na výbornú! 👌😉 Včera sme okrem iného odohrali obľúbený turnaj Ligy Majstrov . Víťazný tím, si zmeral sily v zápase proti trénerom v superfinále, ktoré po napínavom konci zvládli len tesne ale predsa tréneri 😛. O tom, že chlapci sú šikovní a nie len vo futbale sme sa presvedčili aj v súťaži Stupava má talent. Videli sme mnoho zaujímavých vystúpení, ktoré nás pobavili a uchvátili, či zaujali 😮. Pokračujeme ďalej 

Deň 3. – 09.07.2019

Dnes sme sa na rannom tréningu zamerali na obchádzanie súpera, kde si chlapci poriadne zamakali. 💪 Pred obedom sa trošku potrápili naše hlavičky ľahkým kvízom so športovými otázkami a všeobecným prehľadom. 🌍🔎 Po chutnom obede sme si užili zaslúžený oddych v bazéne 🌊🏊. Druhý tréning bol na programe Holandský turnaj a bolo zaujímavé sledovať ako chlapci dávajú veľké množstvo gólov 

Deň 4. – 10.07.2019

Bohužiaľ v Stupave sme sa včera trochu „trápili“, keďže nám tu šarapatí nejaký vírus. Preto sme deťom doobeda dali voľnejší program na detskom ihrisku, kde si mohli vyskúšať akrobatické schopnosti na trampolíne. Následne sme po obede pokračovali „jumpingom“ s profesionálnou trénerkou a poobedňajším tréningom.

Deň 5. – 10.07.2019

Nakoľko spomínaný vírus bol silnejší ako my, prvý krát v histórii ŠKOLY FUTBALU sme boli nútení kemp ukončiť predčasne. Je nám to veľmi ľúto, pretože detská na tréningoch poctivo makali a zároveň sme mali spoločne veľa zábavy, ale niekedy to je skrátka tak, že niektoré veci idú ináč, ako si plánujeme. Všetkých chalanom prajeme skoré uzdravenie.


Korňa

Deň 1. – 07.07.2019

Tak sa Vám hlásime z prvého dňa prvého tohtoročného kempu v Korni. Teší nás, že sa tu s niektorými chalanmi stretávame už po niekoľkýkrát. Je úžasné, ako sa z roka na rok menia a dospievajú. To najdôležitejšie je však to, že sa sem vracajú radi. Mnohí si tu našli kamarátov a nakoľko každý je z inej časti Slovenska, tak kemp je jedno z mála možností počas roka, kde sa môžu znova stretnúť. Nuž, ale aby som sa tu nerozlieval prejdem k veci. Dnes tu nastúpilo 42 chlapcov a 1 dievča. Ako tradične sme zahájili kemp zoznamovacím turnajom. Ej veru bolo sa načo pozerať, množstvo pekných akcií a ešte krajších gólov. Turnaj bez straty bodu vyhralo mužstvo, kde hralo jediné dievča kempu. 

Po turnaji nasledovalo posilnenie v tvare 1vej večere a veru mamini nemusíte sa báť všetci zjedli bez problémov. Po večeri sme si dali predstavovačku a ešte hodinku v hale. O 9 sme mali 2hú večeru so speváckou vložkou a teraz je 22,45 hod a väčšina izieb je už tichá, alebo sem tam je počuť divoké pílenie dreva. Zajtra nás čaká zaberačka tak to chalani zobrali profesionálne.

Deň 2. – 08.07.2019

2 deň kempu v Korni sme začali prvým ostrým tréningom. Chalani si doobeda schuti zamakali a na stanoviskách si zopakovali svoje futbalové zručnosti. Poobede sme si v rámci odpočinkovej aktivity zahrali 2 súťaže:
1) Súťaž v kopaní penált:
1. miesto Tobiáš Lipták, 2. miesto Leonard Ján Kurek, 3. miesto Juraj Janoška
2) Súťaž v triafaní brvna:
1. miesto Simon Ševček, 2. miesto Matúš Ťapaják, 3. miesto Matúš Furman
Druhou tréningovou aktivitou bol Holandský turnaj, kde každý odohral celkovo 100 minút futbalu. I keď to bol turnaj mužstiev vyhodnocovali sa jednotlivci. V celkovom hodnotení sa najlepšie umiestnili:
1. miesto 72 bodov Richard Kovalčin, 2. miesto 70 bodov Branislav Forek, 3. miesto 60 bodov Samuel Kaštan
A keďže po prvej večeri a krátkom odpočinku sme ešte vládali, tak sme si užili v hale ponožkový futbal, stolný tenis a ďalšie hry podľa chuti. Myslím, že chalani si to užívajú do sýtosti. Zajtra sa tu opäť vidíme. Športu zdar.

Deň 3. – 09.07.2019

Ahoj všetci, ktorí nám fandíte. Dnešný deň sme to od rána zobrali pekne od podlahy. Doobeda si chalani užívali tréning v malých hrách. Poobede si to naši borci rozdali v skupinách v kvíze, kde jednoznačne vyhralo družstvo v zložení Matej Mečár, Samuel Chodelka, Juraj Jánoška, Adam Jakubovič, Ružena Hladká a Kryštof Zbranek. Mali ste vidieť tie zdesené pohľady účastníkov súťaže pri niektorých otázkach, ej veru dobre sa im z hlavy parilo. 😁✏️
Nuž a poobede si to chalani rozdali v dlho očakávanej Lige majstrov. V niektorých zápasoch sa tu dobre iskrilo, nakoľko víťaz LM mal tú príležitosť odohrať zápas proti skutočným trénerským legendám. Hoci bolo veľmi nákladné ich dostať do Korne nakoľko je ich kalendár plný, ale veľmi šikovný team manažérov Školy futbalu z BA zapracoval a tieto osobnosti presvedčil. Tie sa dostavili a zápas odohrali v plnom nasadení.⚽️ Počas úvodných minút sa riešil i závažný incident korupcie, kedy zjavne uplatený tréner Pažitka sa snažil pomáhať súperovi v jeho víťaznej šnúre. Toto bolo však včas odhalené, kedy menovanému z vrecka vypadli predmety rôznej farby v podobe cukríkov. Po tomto zistení a prísnom dohovore kapitána mužstva sa tréner Pažitka umravnil a v zápase sa pokračovalo v plnom nasadení. Po strhujúcom výkone v posledných minutách zápasu nakoniec mužstvo trénerov zvíťazilo 4:2. Hráči ktorí sa zúčastnili tejto pocty hrať proti esám kempu v Korni boli Kryštof Zbranek, Samuel Chodelka, Boris Šuriňák, Matúš Tapajak, Jakub Polák, Jakub Varga, Simon Ševček. Po večeri pokračoval voľný program a teraz už chalani spia ako drevá.

Deň 4. – 10.07.2019

Dnešný deň sme doobeda absolvovali 3 hodinový peší pochod na Živčákovú. Po návrate, obede a hodinovom odpočinku si chalani užívali vo vírivke, studenom bazéne a v saune. Nuž a večer sme odohrali tak dlho očakávaný večerný turnaj ligy majstrov KORŇA 2019. Pravdaže motiváciou bol opäť zápas hviezd, kedy víťaz odohral zápas proti trénerom. Po skvelom výkone na oboch stranách zápas skončil nerozhodne 2:2. Pravdaže sa rozhodovalo kopaním penált. Tu skúsení harcovníci sklamali divákov na plnej čiare keď nepremenili penalty a tak na stupni celkových víťazov stáli mladé hviezdy. Ale ešte nie je všetkým dňom koniec už sa tešíme na olympijský turnaj, tu sa víťaz opäť skonfrontuje s trénerskými esami.😁⚽️

Deň 5. – 11.07.2019

Hlásime sa Vám aj 5 deň z Korne, chalani si dnes opäť zamakali, pripravili sme im dve tréningové jednotky aj príjemné spestrenie v podobe footgolfu, kde nám všetci ukázali svoje technické zručnosti. Nasadenie na tréningu nás aj dnes prekvapilo, keďže sme si mysleli, že by mohli konečne aj nevládať, no nestalo sa.😁 Šróbujú ako keby sme len začali. Víťazi footgolfu sa stali⚽️: 1. Sidor Tobiáš, 2. Kovalčin Richard, 3. Siman Martin, víťazom sme pravdaže všetci zatlieskali lebo si to zaslúžili. Večer mali chalani voľnejší program, niektorí hrali pingpong, ďalší nemali ešte dosť a hrali ponožkový futbal alebo trénovali penalty. Teraz všetci spia a my sa Vám opäť pripomenieme aj zajtra. Dobrú noc 😉

Deň 6. – 12.07.2019

Hlásime sa Vám posledný večer z prvého tohtoročného kempu v Korni. Chalani dnes absolvovali doobeda menšiu prechádzku, kde si kúpili iontové nápoje na posilnenie pred olympijskými disciplínami, najlepšími jednotlivcami sa stali Samuel Kaštan, Patrik Jevoš, Martin Siman a Samuel Michna. Poobede sme si zahrali olympijskí turnaj, ktorý mal tradične aj trio medzinárodných rozhodcov. Víťaz z Kanady si to rozdal opäť proti legendám. ⚽️Tentokrát legendy Korne porazili chlapcov na penalty, keď rozhodujúcu premenil brankár Oliver Lipták, ktorý stihol ešte prestúpiť pár sekúnd pred samotným výkopom nezabudnuteľného zápasu. Po turnaji sme zregenerovali v perličkovom bazéne a studenej vode. Večer mali chlapci opäť čas pre seba spestrený spoločnou opekačkou a voľnočasovými aktivitami .👍😁


Banská Bystrica – Kremnička

Deň 1. – 07.07.2019

Historicky prvý krát sme otvorili brány kempu aj v Banskej Bystrici – v ŠK Kremnička. Skvelá atmosféra v príjemnom prostredí areálu ŠK Kremnička, špičkové ihriská a skvelá kuchyňa. Máme sa na čo tešiť 🙂

Deň 2. – 08.07.2019

Aj v Kremničke si užívame kemp naplno. Po včerajšom úvodnom dni, nás dnes čakal tréning a poobedný turnaj, ktorý si deti užili 🙂. Na záver dňa nás čaká skúška odvahy a to hľadanie Čupakabri. 😀😀😀

Deň 3. – 09.07.2019

v Kremničke sme po súťaži o kráľa strelcov a druhom treningu ukončili večerným turnajom.  Makáme na plno 😀😀

Deň 4. – 10.07.2019

3. deň v Kremničke bol bohatý na aktivity a hlavne zážitky. Po doobednom treningu ktorý bol zameraný na prihrávanie, sme sa išili vyblázniť na plaváreň na Štiavničkách. Záver dňa sme si spríjemnili turnajom vo Footgolfe. 🙂😋

Deň 5. – 11.07.2019

5. deň v Kremničke bol v znamení streľby. 🙂 Chlapci si z chuti zastrieľali a zasúťažili. V rámci druhého tréningu sme si pripravili pre deti turnaj vo Footgolfe, ktorý si užili . Bohužiaľ opekačku sme z dôvodu počasia museli zrušiť a tak sme mali všetci spoločnú večeru na ihrisku. Zajtra nás čaká posledný deň kempu a hlavne záverečný turnaj!!! ☺️😁😁


ZŠ Kalinčiakova Bratislava

Deň 1. – 08.07.2019

Na ZŠ Kalinčiakova máme úvodný turnaj za sebou⚽️ po turnaji deti dostali müsli tyčinku a teraz sa všetci tešíme na obed 😋. Po chutnom obede si deti na ZŠ Kalinčiakova zahrali footgolf ⚽️ a záver dňa sme zakončili tréningom zameraným na vedenie lopty…tešíme sa na ďalšie zážitky 👍🙂

Deň 2. – 09.07.2019

2. deň na ZŠ Kalinčiakova nám počasie nedovolilo ísť na kúpalisko ale my sa vieme vždy vynájsť😀 po tréningu a obede sme odmenili deti, ktoré boli úspešne vo footgolfe a futbalovom turnaji⚽️ najmenší išli na blízke ihrisko a druhá polovica sa zabávala na umelej tráve😀

Deň 3. – 10.07.2019

3. deň na ZŠ Kalinčiakova nás po doobednajšom tréningu deti potešili svojim správaním na obede..samozrejme ide o veľa ak sa to hodnotí😀poobede sme absolvolvali vystup na ,,hory” 😀záver dňa sme zakončili voľným programom na ihrisku ⚽️

Deň 4. – 11.07.2019

Na kempe ZŠ Kalinčiakova sme si na doobednajšom tréningu mali hlavnú tréningovú náplň zastrieľbu a po obede sme si konečne zaplávali na vytúženom kúpalisku😀. No a na záver dňa sme deťom samozrejme nemohli uprieť ich obľúbený turnaj⚽️.

Deň 5. – 12.07.2019

V piatok nás privítalo zamračené ráno s miernym dažďom a tak sme sa rozhodli, že doobedňajší tréning bude v telocvični ZŠ. Po chutnom obede sa počasie „umúdrilo“ a tak sme mohli s deťmi absolvovať skvelé „OLYMPIJSKÉ HRY“. No a na záver ako rozlúčka nemohol chýbať ROZLÚČKOVÝ TURNAJ. Všetkým ďakujeme za skvelo strávený týždeň!

ZDIEĽAJ NA: