Grandiózny štart letnej sezóny ŠKOLY FUTBALU 2018!

Štart ŠKOLY FUTBALU 2018 ! alebo ako sa Hviezdy gúľali na trávniku!

Prinášame Vám plné znenie tlačovej správy pre média:

Bratislava 06. 06. 2018: Ak ide o dobrú vec, dokážu sa zabaviť aj na vlastný účet. Úspešní slovenskí futbalisti v spolupráci s Nadáciou Stars & Friends okorenili špeciálny tréning pre mladé talenty zo ŠKOLY FUTBALU /www.skolafutbalu.sk/ exhibičným zápasom v zorbingových guliach. Deň plný zábavy bol ochutnávkou letných kempov ŠKOLY FUTBALU, ktoré na deti čakajú už počas prázdnin.

Video zo stránky SFZ /www.futbalnet.sk/

Futbalové hviezdy Juraj Kucka, Adam Nemec, Tomáš Hubočan, Matúš Bero, László Béneš, Šimon Kozák a Marek Rodák pripravili v spolupráci s Nadáciou Stars&Friends pre svojich 24 šťastných vyžrebovaných fanúšikov zo ŠKOLY FUTBALU predpoludnie na aké sa nezabúda. Po spoločnom tréningu a zmiešanom turnaji sa dokonca nezľakli ani takej výzvy, akou sú zorbingové gule.

Práve v nich si zahrali krátku exhibíciu, čo ocenili hlavne diváci, ktorých veľmi pobavili. ,,Rozhodne sme si dnešok užili a verím, že aj decká. Chceli sme, aby načerpali energiu po dlhej sezóne a tréningoch, ktoré možno až také zábavné nie sú,“ povedal Juraj Kucka. ,,Sme radi, že sme aj takto podporili ŠKOLU FUTBALU, s ktorou sme tento rok nadviazali spoluprácu. Snažíme sa pomôcť nielen finančne, ale poskytujeme im aj športovú výbavu a poradenstvo,“ doplnila Martina Nehézová, správkyňa Nadácie Stars&Friends.

Čo venovali ŠKOLE FUTBALU hráči?

Hráči prostredníctvom nadácie zabezpečia ôsmim najtalentovanejším deťom z tohtoročných letných futbalových kempov ŠKOLY FUTBALU aj pobyt vo futbalovej akadémii 1. FC Norimberg, ktorý je organizovaný v spolupráci aj s futbalovou legendou Marekom Mintálom a bude sa konať v auguste. Na výbere futbalistov sa podieľali i skauti Stars&Friends.

Atraktívne predpoludnie pomyselne odštartovalo už tretiu sezónu ŠKOLY FUTBALU. ,,Našich kempov sa počas prvých dvoch ročníkov zúčastnilo už takmer 1000 detí z celého Slovenska. Keďže nás veľmi teší ich veľký záujem, rozhodli sme sa preto v roku 2018 organizovať kempy až v siedmych športových lokalitách po celom Slovensku“ hovorí Július Sauer, zakladateľ OZ Aktivity Pro, pod ktoré spadá projekt ŠKOLY FUTBALU. „Spolupráca s Nadáciou Stars&Friends je pre nás veľkým prínosom, naše aktivity sa totiž rozrastajú a hľadáme hlavne inovatívne metódy, ako deti pritiahnuť k športu. To, že sa dnes mohli stretnúť so svojimi futbalovými superstars k tomu určite prispelo,“ dodal Július Sauer.

O NadáciiStars&Friends

V spoločnostiStars&Friends, ktorá na Slovensku zastrešuje množstvo známych slovenských futbalistov pôsobiacich v tých najlepších zahraničných kluboch si plne uvedomujú nevyhnutnosť pomoci tým, ktorí to najviac potrebujú. Preto v roku 2014 vzniklaNadácia Stars&Friends, v ktorej sa aktívne realizujú a prispievajú do nej nielen hráči patriaci pod agentúru, ale aj jej zamestnanci.Venujú sa podpore mladých futbalových talentov zo sociálne slabších rodín, organizujú rôzne futbalové podporné aktivity, tábory, či tréningové kempy.

O ŠKOLE FUTBALU

Založili ju pod záštitou občianskeho združenia AKTIVITY PRO športoví nadšenci a futbaloví mládežnícky licencovaní tréneri, ktorí sú presvedčení, že dnešné deti a mládež potrebujú moderný a aktívny prístup, široké spektrum rôznych športových podujatí a v neposlednom rade špičkovú a odbornú kvalitu všetkých zúčastnených trénerov, či pedagógov.Na letných futbalových kempoch ŠKOLY FUTBALU a ňou organizovaných akciách sa zúčastnilo za 2 roky existencie viac ako 1000 detí.

 

ZDIEĽAJ NA: