II. týždeň ŠKOLY FUTBALU 2020

Informácie a foto z II. týždňa ŠKOLY FUTBALU 2020

Jubilejný V. ročník letných futbalových kempov ŠKOLY FUTBALU 2020 už má za sebou úspešne prvý týždeň – „Prvý týždeň ŠKOLY FUTBALU 2020.

V nedeľu 12.07.2020 pokračujeme 2. týždňom futbalovými kempmi „S ubytovaním“v lokalitách Radava, Banská Bystrica a Kraľovany (novinka v roku 2020) a hneď nasledujúci deň v pondelok 13.07.2020 pokračujeme kempmi „BEZ ubytovania“ v Bratislave – na ZŠ Kalinčiaková II., Gajary (novinka pre rok 2020), Košice (novinka pre rok 2020) a Michalovce (novinka pre rok 2020)

Zo všetkých kempov Vám priebežne na našom Facebooku aj na tejto webovej stránke budeme prinášať čerstvé informácie a AKTUALITY ! Tak sledujte nás a svoje deti


Kempy 'S ubytovaním'

Banská Bystrica

Deň 1: Otvorenie (nedeľa 12.07.2020)

V nedeľu (12.7.2020) sme otvorili ďalší z letných kempov ŠKOLA FUTBALU v Banskej Bystrici. Aktuálne prebieha už V. ročník, ktorého patrónom je slovenský futbalista Martin Škrtel, ktorý aktuálne pôsobí v tureckom klube FK Basaksehir Istanbul. Po úvodnej registrácii hráčov nasledovalo oficiálne otvorenie kempu na ktorom sme privítali viac ako 50 detí z celého Slovenska. Po informáciách o programe kempu nasledovalo rozcvičenie zábavnou formou a rozdelenie hráčov do mužstiev spoznávacieho turnaja „LIGA MAJSTROV“, v ktorom si zmerali sily v kategórii „starších“ mužstvá JUVENTUS TURÍN, BAYERN MNÍCHOV, FC BARCELONA a REAL MADRID. V skupine „mladších“ sa predstavili mužstvá MANCHESTER UNITED, FC LIVERPOOL, PARIS SG A BORUSIA DORTMUND. V zápasoch sme mohli vidieť pekné futbalove momenty a fantastické výkony jednotlivých hráčov. V kategórii „starších“ sa vo finálovom zápase tešili z víťazstva hráči FC BARCELONA a v kategórii „mladších“ sa radovali hráči BORUSIE DORTMUND. Po spoznávacom turnaji nasledovalo krátke zhodnotenie úvodného dňa. Po výbornej večeri nasledovala „spoznávacia aktivita“, kde sa hráči medzi sebou zoznámili a vytvorili si tak nove kamarátstva. Všetci sa už tešíme na nasledujúci deň .

Deň 2: pondelok 13.07.2020

V pondelok (13.7.2020) sme v Banskej Bystrici pokračovali úvodnými tréningovými jednotkami zameranými na nácvik a zdokonaľovanie herných činností. V rozcvičení sme zábavnou formou využili rôznorodé pohybové hry a štafety. Neskôr sme sa zlepšovali vo vedení lopty, obchádzaní súpera, prihrávaní a v streľbe na bránu. Po vynikajúcom obede sme pokračovali v zoznamovacej aktivite po ktorej sme si oddýchli pred ďalším tréningom. V druhej tréningovej jednotke sme sa v rozcvičení venovali ovládaniu lopty. Neskôr nasledovali odvetné zápasy futbalového turnaja. Na záver sme si zhodnotili tréningové jednotky, po večeri nasledoval futbalový kvíz a upresnenie programu na nasledujúci deň. 

Deň 3: utorok 14.07.2020

V utorok (14.7.2020) sme v Banskej Bystrici pokračovali ďalšími tréningovými jednotkami. V 1. tréningu sme sa venovali v rozcvičení prekážkovým dráham a štafetám na rozvoj pohybových schopností. V samotnom tréningu sme sa zlepšovali v ovládaní lopty a vedeniu lopty so zakončením. Nechýbalo ani obchádzanie súpera, kde sme sa zlepšovali v rôznych kľučkach, ktoré sme neskôr využívali v hre v súbojoch 1 vs. 1. Na záver tréningovej jednotky sme hrali oblúbené hry malých foriem na 4 brány. Po odpočinku sme sa venovali súťažiam zručností, v ktorých boli tí najšikovnejší odmenení peknými cenami. Neskôr sme sa posilnili a dali výborný obed, nasledoval odpočinok následne 2. tréning, v ktorom sme zameraním nadviazali na úvodný tréning. V závere tréningu sme odohrali finálový zápas „Ligy majstrov“. Na konci tréningu nás už čakal pán fotograf, ktorý nás odfotil na skupinové ako aj individuálne fotografie a tým vytvoril pamiatku na celý život. V závere sme si zhodnotili tréningy a upresnili program na nasledujúci deň. ‍♂️

Deň 4: streda 15.07.2020

V stredu (15.7.2020) sme v Banskej Bystrici pokračovali ďalšími tréningovými jednotkami. V úvode ranného tréningu sme sa venovali ovládaniu lopty a zábavným pohybovým hrám, v ktorých hráči zdokonalovali spoluprácu v skupinách. Tréning bol zameraný na vedenie lopty a obchádzanie súpera. V závere tréningu sme sa venovali hre. Po krátkom oddychu hráči absolvovali obľúbený footgolf, v ktorom sa snažili prekonať rôzne stanovištia, v ktorých rozvíjali futbalové zručnosti. Posilnení výborným obedom sme sa vybrali na turistickú prechádzku do neďalekého lesíka, po návrate sme si dali vynikajúce špekačky a zhodnotením sme ukončili ďalší deň. Vo večeri sme si zahrali tradičný zápas, do ktorého sa zapojili aj tréneri. 

Deň 5: štvrtok 16.07.2020

Fotografie z kempu z Banskej Bystrice – štvrtok (16.7.2020)

Deň 6: piatok 17.07.2020

Posledný deň v kempe v Banskej Bystrici sme začali za pekného počasia úvodným ranným tréningom. Slovo si zobrali tréneri, ktorí nám upresnili program posledného dňa v kempe. Samotný tréning bol zameraný na pohybové hry, zdokonalenie hry 1 – 1 a mini turnaj „MAJSTROVSTVÁ EURÓPY“ . Po krátkej prestávke určenej na desiatu si tréneri pre nás pripravili zábavné športovo – vedomostné úlohy. Našou úlohou bolo uhádnuť logá futbalových klubov, trafiť loptou na presnosť, rozlúštiť hádanky a iné logické úlohy. Po výbornom obede sme si súťaž vyhodnotili a nechýbala sladká odmena 😉😁. S trénermi sme si neskôr dali súťaž v penaltách  a potom sme sa už všetci nevedeli dočkať rozlúčkového turnaja „LIGA MAJSTROV“ v priebehu ktorého nás rodičia neústale povzbudzovali. Po turnaji sme vyzvali na súboj trénerov, ku ktorým sa mohli pridať aj rodičia, trénerov sme s prehľadom porazili 3:2 😁🙂👏👍. Vyhodnotenie turnaja a kempu sa nieslo v odovzdávaní fotografií, pekných diplomov a domov sme si odniesli aj pamätné medaile. Na záver sa tréneri poďakovali všetkým rodičom a hráčom a zaželali nám veľa úspechov a pekne letné prázdniny. 👍👏🙂😁 Super týždeň. ĎAKUJEME.

Radava

Deň 1: Otvorenie (nedeľa 12.07.2020)

Odštartovali sme už aj ďalší kemp v Radave. Začali sme turnajom proti dievčatám a večer sme mali spoločný tanečný rituál

Deň 2: pondelok 13.07.2020

Pondelok v Radave plný zábavy súťaží a zlepšovaní individuálnych zručností ⚽️ Večer prebehol zápas tréneri vs deti. V dramatickom závere v nadstavenom čase zvíťazili tréneri 12-11.

Deň 3: utorok 14.07.2020

Utorok v Radave sme začali ranným tréningom . Dnes sme využili aj trénerku ktorá dala našim brankárom kvalitnú tréningovú jednotku. Ostatní mali tréning zameraný na vedenie lopty. Poobede sme hrali turnaj každý s každým a víťaz turnaja mal možnosť si zahrať zápas proti trénerom. Deň sme zakončili Bowlingom u nás na penzióne. ⚽️

Deň 4: streda15.07.2020

Deň 5: štvrtok 16.07.2020

Deň 6: piatok 14.07.2020

Posledný deň v Radave si deti užili naplno ⚽️

Kraľovany

Deň 1: Otvorenie (nedeľa 12.07.2020)

Kraľovany začali dnes
Po registrácii sme sa vybrali na prvý spoločný tréning v hojnom počte – 58. Po ľahkom rozcvičení, sme si pri peknej diváckej kulise zahrali turnaj – Majstrovstvá Európy 2020. Po okulahodiacich výkonoch, pri ktorých boli rodičia vo vytržení sa podarilo v nervydrásajúcom finále medzi Holandskom a Španielskom zvíťaziť na penalty 3:2 práve Oranjes. S dennými sme sa rozlúčili a ubytovaní si s trénermi išli dať dobrý rezník. Po rezníku sme sa spoločne zoznámili a už sa na izbách sústredíme na zajtrajší tréning. Posielame fotky. ❤️

Deň 2: pondelok 13.07.2020

Dnes sme si v Kraľovanoch veru zamakali.  V prvom tréningu sme sa zaoberali nácvikom a zdokonaľovaním útočnej hernej činnosti – obchádzanie súpera a po dobrej, poctivej práci sme si zaslúžili dobré jedlo a regeneráciu prostredníctvom slovných hier, pri ktorých sme rozvíjali kognitívne schopnosti. V druhom tréningu sme sa venovali Lige majstrov. U starších, v ktorom vyhrala jasne Barcelona sme videli naozaj všetko a v Lige majstrov našich piškótikov zvíťazil tím modrých. Chlapci si zaslúžili regeneráciu v bazéne a jej sa aj veru dočkali. Samozrejme nemohol chýbať wellness, ktorý sme si naozaj zaslúžili.  Po ňom sme sa navečerali a zavinšovali Vicimu. On sa nám revanšoval skvelou tortičkou. Ďakujeme. Na záver sme si dali hru vtipnejší vyhráva, pri čom sme sa dozvedeli aj to, čo sme sa nemuseli. Máme toho dosť a ideme spať. ❤️ Pripájame foto. 

Deň 3: utorok 14.07.2020

Ako sa máme v Kraľovanoch? Každodenná zlepšujúca sa participácia na hernom výkone viditeľne zlepšuje hernú prax každého jednotlivca. Preto sme sa aj dnes v prvom tréningu venovali s chlapcami útočným herným činnostiam – prihrávanie a spracovanie lopty, no objavili sa už aj prvé známky únavy. Náročné intermitentné zaťaženie pri zaujímavých cvičeniach je pre našich borcov zdrvujúce a preto je veľmi dôležité venovať sa aj kompenzačným cvičeniam. Pri poobedňajšom turnaji v piškótovom finále rozhodca pískal tendenčne v prospech zelených, čo sa ukázalo aj na konečnom výsledku. U starších vyhrala Slovnaft Cup Trnava o skóre pred Slovanom. Pozreli sme si Ružu proti Michalovciam a dali sme si dobrý Cordon bleau. Ideme spať. Zajtra sa fotíme, tak nech sme fešáci. ❤️

Deň 4: streda 15.07.2020

Čo sa stalo dnes v Kraľovanoch. Deti sa s trénermi pustili do stredy tzv. Kritického dňa s vervou. Intenzívne tréningy podporené skvelou zábavou sme okorenili poobedným bazénom. V prvých dňoch sme sa dostali cez prvé dve fázy motorického učenia a dnes sme skúšali fázu stabilizácie. Na prvom tréningu prostredníctvom stanovíšť zameraných hlavne na útočné herné činnosti a pri druhom tréningu cez prácu mimických svalov pri fotodokumentácii. Veď posúďte sami. Zabávame sa sa pri večerných vedomostných otázkach.❤️

Deň 5: štvrtok 16.07.2020

❤️😄V Kraľovanoch melieme z posledného. „Tréneri nám veru dávajú zabrať.“ Nechalo sa počuť jedno z našich torpéd. Ale my sme v Kraľovanoch stále plný elánu a túžby futbalovo a ľudsky napredovať. Aj keď sme sa dnes budili do nepriaznivého počasia, počas tréningových jednotiek sa vždy našiel u matky prírody priestor na ideálne podmienky, aby sme počas tréningových podnetov nezmokli. V prvom tréningu sme sa opäť venovali zdokonaľovaniu herných činností v tréningu na stanovištiach a po kvalitnom obede sme regenerovali v tunajšom wellness. 🎣💦🚣 Následne sme si zopakovali niečo zo všeobecných vedomostí zo sveta športu vo vedomostnom kvíze. V druhom tréningu si kinderká zahrali ligu majstrov a starigáni vyskúšali holandský turnaj. Veru kumulatívny efekt bolo cítiť na individuálnych herných výkonoch chlapcov, čo sa prejavilo na šikmosti Gaussovej krivky, ktorá sa stala výrazne ľavostrannou. Už sa nevieme dočkať, čo si na zajtra pre nás tréneri pripravia. 😄❤️Deň 6: piatok 17.07.2020

Deň 6: piatok 17.07.2020

 ❤️V Kraľovanoch dnes zaznel posledný hvizd. Lúčime sa s vami s veľmi peknými zážitkami v kruhu úžasnej partie detí, trénerov a našej opatrovateľky. Počas celého týždňa bolo cítiť skvelú kohéziu v realizačnom tíme, ktorá výrazne pozitívne vplývala na rast športovej formy pri prispôsobovaní sa vývojovým tendenciám. Už len pri hre vtipnejší vyhráva alebo šatka sme videli progres, čo sa týka intelektualizácie. Univerzalizáciu sme mohli vidiet nie len v bazéne, ale aj pri každodenných futbalových turnajoch. Pri večernej detskej insomnii sme s trénermi pochopili, že musíme skrátiť intervaly odpočinku a tak sme neostali nič dlžný ani často spomínanej intenzifikácii. Bol to famózny týždeň v malebnom prostredí. Už sa pomaly začíname tešiť na budúci rok. Ďakujeme a vidíme sa o rok v Kraľovanoch. ❤️


Kempy 'BEZ ubytovania'

Gajary

Deň 1: Otvorenie (pondelok 13.07.2020)

Dnes sme odštartovali týždeň futbalového kempu ŠKOLA FUTBALU ⚽️ v Gajaroch. Tréneri si pre deti prichystali dva tréningy, veľa rôznych zábavných aktivít a na záver dňa si všetky deti zahrali futbal proti štyrom trénerom. Nakoľko boli deti šikovnejšie a zápas vyhrali, zajtra ich budú musieť tréneri pri obede obskakovať. ⚽️

Deň 2: utorok 14.07.2020

Druhý deň futbalového kempu ŠKOLA FUTBALU ⚽️ v Gajaroch začal profesionálnym fotením, pokračoval tréningom a hernými aktivitami. Po dobrom sladkom obede sa deti vyšantili v bazénoch krytej plavárne Malina v Malackách a deň ukončili tréningom so zápasom proti trénerom. Dnes sa deťom nad nimi vyhrať nepodarilo, ale ani to ich neodradilo od dobrej nálady. ⚽️

Deň 3: streda 15.07.2020

Tretí deň futbalového kempu ŠKOLA FUTBALU ⚽️ v Gajaroch si doobeda deti okrem tréningu a futbalového zápasu mohli zahrať aj nohejbal na umelom ihrisku. Po obede sme išli na krátku prechádzku po dedine, deti dostali za ukážkové správanie odmenu – nanuky. V dedine sme strávili hodinu na detských preliezkach, na ktorých sa deti poriadne vybláznili a deň sme ukončili rôznymi hrami na futbalovom ihrisku. ⚽️

Deň 4: štvrtok 16.07.2020

Deň 4: štvrtok 16.07.2020

Štvrtý deň futbalového kempu ŠKOLA FUTBALU ⚽️ v Gajaroch sme začali tréningom, ktorý nám ale po dvoch hodinách prerušil hustý dážď. Páni tréneri mali pripravený náhradný plán, po ktorom sme išli na skorší obed, aby sme stihli plávanie v krytej plavárni Malina v Malackách. Keď sa deti dokúpali, tréneri ich zobrali na vynikajúcu zmrzlinu v meste a potom sme sa autobusom vrátili späť na štadión do Gajar. Každý tréner si pripravil niekoľko aktivít na ihrisku a deti si mohli vybrať ku ktorému trénerovi chcú ísť. 😊⚽️😊

 

Deň 5: piatok 17.07.2020

Posledný deň futbalového kempu ŠKOLA FUTBALU ⚽️ v Gajaroch sme zahájili tréningom a rôznymi hrami, pred obedom sme stihli spoločné vyhodnotenie kempu a po dobrom špagetovom obede sme začali záverečnými turnajmi, na ktoré sa prišli pozrieť aj rodičia. Po ukončení turnajov sme vyhodnotili víťaza, rozdali sme medaily, diplomy a ceny pre najlepších hráčov týždňa. V mene celého realizačného tímu by som sa chcela poďakovať všetkým zúčastneným deťom a ich rodičom a ďakujeme za prejavenú dôveru. ⚽️

ZŠ Kalinčiakova II.

Deň 1: Otvorenie (pondelok 13.07.2020)

Dnes sa otvoril ďalší kemp v Bratislave pri ZŠ Kalinčiakova.
Tréneri si pre decká nachystali úlohy v jednotlivých stanovištiach, nechýbali hry a súťaže, kde sa celá skupina 50 detí navzájom spoznávala. Aj sme sa nasmiali, aj súperili  a už teraz sa tešíme na ďalší deň

Deň 2: utorok 14.07.2020

Dnes sme na kempe pri ZŠ Kalinčiakova trénovali dvojfázovo. Makačka ako sa patrí! Všetko sme stihli naparádu, samozrejme aj si oddýchnuť- pri rozprávaní vtipov alebo spievaní pesničiek.Šikovníkov máte doma! Fotograf nám spravil zábery, takže aj do albumu čosi bude . Nechýbal ani strečing na konci tréningu. ……..a zajtra hurá na kúpalisko, zregenerujeme unavené svaly

Deň 3: streda 14.07.2020

3. deň na kempe v lokalite ZŠ Kalinčiakova (BA) bol pre nás v znamení hladu po futbale (aj po jedle) a súbojoch na kúpalisku. Video pri práci s loptou, resp. v hre 1:1 nás dostalo ďaleko pred ostatné kempy. Veď my sme Bratislava a kto ste vy??? 
Ďalší super deň je za nami 

Deň 4: štvrtok 16.07.2020

Štvrtý deň na kempe pri ZŠ Kalinčiakova – tréning, tréning, tréning ! Samozrejme nepoľavujeme a makáme. Veď pozrite na fotky. Aj súťaživosť nás ženie vpred. Sily sme si zmerali medzi sebou v rôznych disciplínach. Poobedie nám spestrila vzácna návšteva – prišli medzi nás mládežnícky reprezentanti SR. Samozrejme po rozhovore, diskusii nechýbala autogramiáda , podpisovalo sa všetko čo sa dalo .
Spomedzi hráčov si naši repre chlapci vybrali 2 decká, ktorých futbalové výkony v zápasoch, ktoré hrali medzi sebou za spolupráce všetkých detí, natoľko upútali, že chlapci dostali od nich vzácnu pamiatku- podpísaný reprezentačný dres. Ste super!